Dzień Dziecka 2020

Drodzy uczniowie!!!

     Gminna wieść niesie, że jesteście niezwykłą grupą dzieci, które uczą się bez szkoły. Ale co tam, szkoła, przecież zbliża się Dzień Dziecka, Wasze święto!
   Postanowiliśmy więc, że napiszemy do Was wyjątkowy, radosny list. Pewnie niełatwo jest Wam przeżywać czas kwarantanny, odosobnienia. Niespodziewana epidemia pokrzyżowała nam plany, sprawiła, że uczymy się na odległość, wielu z nas przychodzi to z trudem. Ale z racji Dnia Dziecka zostawmy te troski i starania na razie na boku.

     Niech 1 czerwca będzie dla Was czasem radosnym, niech przyniesie szczęście i uśmiech na twarzy. Pomimo tego, że mamy dużo pracy, nie zapominamy o naszych dzieciach – wychowankach Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii, a zarazem uczniach Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Zielonce. Szczerze przyznajemy: że brakuje nam tu na korytarzach ośrodka i w szkolnych salach zgiełku i uczniowskiego hałasu. Bo cóż to za praca skoro dzieci nie ma? Żywimy tylko nadzieję, że wielu z Was tęskni za kolegami i koleżankami ze szkolnej ławy, za spotkaniami z nauczycielami i wychowawcami, bo przecież nie za regulaminem i klasówkami! Mamy nadzieję, że zajmujecie się nauką i zabawą, że nie przysparzacie smutku i łez waszym Rodzicom i Opiekunom.

     Jesteśmy przekonani, ze każdy z Was czeka na ten radosny i wspaniały czas. Nie, nie mamy na myśli wakacji, jeszcze nie. Mamy na myśli Dzień Dziecka. Dlatego postanowiliśmy przesłać każdemu z was drobny upominek, paczuszkę z MOS.

     Choć na co dzień kiedy przebywaliście w szkole i ośrodku, byliście czasem nieznośni i psotni, to wiemy, że możemy na Was liczyć, i że mogą na was liczyć Wasi bliscy: Rodzice i Opiekunowie, rodzeństwo, koledzy i koleżanki.

     Myślimy, że w ten nietypowy czas dużo nauczyliście się  o świecie, więc pewnie nie muszę Wam tłumaczyć, jak to się dzieje, że rano znajdujecie prezent w swoim domu. Do końca roku szkolnego nie pozostało dużo czasu. Mamy prośbę, abyście podjęli się jeszcze poprawy ocen. Chcielibyśmy słyszeć o Was, że jesteście dobrymi dziećmi, dobrymi córkami i synami, dobrymi wnuczkami i wnukami i chętnie pomagacie tym, którzy pomocy potrzebują. Wiemy też, że jesteście koleżeńscy i pracowici. Obyście zawsze byli tacy wyjątkowi.

     Moi drodzy, życzymy Wam, by w Waszym życiu nie zabrakło uśmiechu, niesamowitych przygód, spełnionych marzeń i odwagi. Cieszymy się, że przeczytacie nasz list. Pozdrawiamy ciepło i świątecznie

 – w imieniu całej kadry placówki – Wasza Dyrekcja.