Od skutera do harleya

     W dniu 17.10.2019 w naszej szkole odbyła się akcja „Od skutera do harleya”- projekt profilaktyczno-edukacyjny promujący bezpieczną jazdę skuterem i motocyklem oraz znajomość zasad poruszania się po drodze i podstawy pierwszej pomocy w wypadku motocyklowym. Projekt powstał ze współpracy  HOG (Harley Owners Group) i warszawskiej policji. 

     Akcja dedykowana była dla oddziałów VII-VIII, które z racji wieku mogą już myśleć bądź podjąć kroki, aby uzyskać uprawnienia do poruszania się motorowerem. Uczniowie z uwagą wysłuchali prelekcji pana policjanta wraz z prezentacją z rzutnika wypadków komunikacyjnych, które były skutkiem błędów kierowców jednośladów.  Mogli też uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania. 

     Bardzo ciekawe były zajęcia praktyczne z motocyklowym ratownikiem medycznym. Uczniowie dowiedzieli się jak i kiedy należy zdjąć kask poszkodowanemu oraz jak zachować się będąc świadkiem wypadku na drodze z udziałem motocyklisty.

     Kolejny blok zajęć to nabywanie przez uczniów wiedzy z zakresu ubezpieczeń, które mogą uratować nas od poważnych następstw nieszczęśliwych wypadków, których jesteśmy sprawcami, bądź ofiarami. 

W czasie przerwy uczniowie pod opieką nauczycieli mogli wyjść na parking i podziwiać harleye i motocykl policyjny. Dla wielu był to pierwszy kontakt z ciężkimi motocyklami. Radości nie było końca.

     Po powrocie do sali chętni uczniowie wzięli udział w pisaniu testu ze znajomości zasad ruchu drogowego. Najlepszy okazał się uczeń oddziału VIIIa – Jakub Kempski, który za miesiąc weźmie udział w kolejnym teście ze znajomości przepisów, które obowiązują kandydata na kierowcę motoroweru. Jakub, wraz laureatami z innych 24 szkół, powalczy o skutera, który jest nagrodą główną.