IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     Dnia 4 października 2019 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w przeprowadzonym przez p. Stanisława Nowaka oraz p. Piotra Dębniaka konkursie tabliczki mnożenia w ramach IX Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Do finału zakwalifikowało się 35 uczniów z całej szkoły. Zwyciężczynią konkursu została uczennica klasy Va – Sandra Zabrocka, która rozwiązała końcowy test w zaledwie 48 sekund. Drugie miejsce zajął Kamil Kieczka z klasy VIIa, natomiast trzecie Daniel Pietraszewicz z klasy VIIIb.

     Tego samego dnia uczniowie klasy Vb pod opieką p. Piotra Dębniaka w trakcie lekcji matematyki sprawdzili znajomość tabliczki mnożenia wśród mieszkańców Wołomina. Akcja naszych uczniów spotkała się z bardzo miłym przyjęciem wśród społeczności lokalnej, co miało potwierdzenie w łakociach, które dzieci dostały od jednej z napotkanych pań. Ku zdziwieniu dzieci okazało się, że tabliczkę mnożenia najlepiej znają seniorzy. Wśród nich była 91-letnia mieszkanka Wołomina, która znała poprawne odpowiedzi na kilkanaście pytań z rzędu.