Wizyta w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej

     Dnia 8 stycznia 2019 uczniowie oddziałów VIII a i VIII b udali się pod opieką p. Łukasza Kacperka na wycieczkę do Warszawy, której celem było zwiedzanie Parlamentu Rzeczpospolitej Polskiej.

     Po dotarciu na miejsce jak najszybciej chcieliśmy dostać się do celu naszej wyprawy, ale wtedy okazało się, że trzeba wykazać się cierpliwością. Goście tacy, jak my mają osobne wejście i trzeba było troszkę poczekać na ochronę Sejmu, która nas wpuściła do środka.
    Po załatwieniu wszystkich formalności tzn.  po przejściu przez bramkę, gdzie każdy został dokładnie sprawdzony, wreszcie dostaliśmy się do sali dla gości, gdzie przywitała nas sympatyczna pani przewodnik. Opowiadała nam o historii i powstawaniu tego miejsca. Otrzymaliśmy pamiątkowe gadżety (długopisy, ołówki, smycze oraz biuletyn przedstawiający 550 lat polskiego Sejmu. Była to dla nas cenna pamiątka. Następnie udaliśmy sie na galerię dla gości w sali posiedzeń Sejmu. Wrażenie było ogromne: piękna, obszerna sala, z wyściełanymi zieloną tkaniną miejscami dla posłów, fotelem Marszałka Sejmu, Prezydenta, a na ich tle flaga narodowa z godłem Polski. To tutaj zapadają ważne ustawy i decyzje, to tutaj toczą się burzliwe dyskusje między ugrupowaniami parlamentarnymi oraz to stąd dziennikarze przekazują sprawozdania na żywo do wiadomości telewizyjnych, czy radiowych.

     Wycieczka była cennym doświadczeniem dla naszych uczniów, którzy mogli lepiej poznać historię naszego Sejmu oraz lepiej zrozumieć jego rolę w państwie.