A światłość w ciemności świeci – jasełka 2018

     Boże Narodzenie to czas  radosnego świętowania,  kolędowania, łamania się  opłatkiem i składania sobie życzeń. W związku z tym 20 grudnia 2018 r. w naszej placówce odbyło się spotkanie wigilijne. Swoją obecnością uroczystość uświetnili między innymi: Organ prowadzący, dyrektor administracyjny oraz dyrekcja ośrodka i szkół. Gościem specjalnym była Pani Ewa Bartnik, wdowa po kapitanie Jerzym Bartniku – patronie naszego ośrodka, której  towarzyszyli córka i wnuk.

     Na początku spotkania świąteczne życzenia złożył Dyrektor szkoły oraz Pani Ewa Bartnik. Następnie uczniowie naszych szkół w jasełkach przypomnieli wszystkim biblijne wydarzenia  związane z narodzeniem Pana Jezusa w Betlejem. Znowu mogliśmy przeżyć historię Marii i Józefa, którzy, szukając bezskutecznie schronienia,  zdecydowali się przenocować w stajni. Jednak to do nich i do małego Jezusa przybyli trzej mędrcy i złożyli pokłon dziecinie narodzonej w żłóbku. Całość przedstawienia przeplatana była kolędami.

     Po odtworzeniu biblijnych wydarzeń sprzed dwóch tysięcy lat życzenia całej społeczności naszej placówki złożył Dyrektor Ośrodka. Uczniowie wręczyli gościom własnoręcznie zrobione choinki z makaronu, a wszystkim nauczycielom i wychowawcom internatu kartki świąteczne z życzeniami. Następnie dzieliliśmy  się opłatkiem. Wszyscy poczuliśmy atmosferę zbliżającego się Bożego Narodzenia.