Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019

   Dnia 3 września 2018 roku o godzinie 9.00 w budynku przy ul. Laskowej w Wołominie nastąpiła inauguracja roku szkolnego 2018/2019 dla uczniów naszej Niepublicznej Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum.

     Oficjalna część rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Następnie głos zabrał i przywitał wszystkich zgromadzonych uczniów, nauczycieli, wychowawców i rodziców Dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Zielonce. Życzył wielu sukcesów w rozpoczynającym się nowym roku szkolnym. Następnie Dyrektor Szkoły przypomniał o pierwszych dniach września 1939 roku, kiedy to zbombardowano śpiące, niewinne miasto Wieluń, co zapowiadało okrutny charakter rozpoczynającej się wojny. Mówił o docenieniu ofiary broniących wolności Polski i dobrym wykorzystaniu czasu i swoich możliwości.

     Po części oficjalnej uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami w celu omówienia organizacji pracy w nadchodzącym roku szkolnym oraz uczczenia 79. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.