Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Sporcie i Kulturze Fizycznej

     Dnia 16 marca 2018 roku odbyła się w naszej szkole Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Sporcie i Kulturze Fizycznej. Wzięło w niej udział dwudziestu uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum w Zielonce, a nad jej prawidłowym przebiegiem czuwali nauczyciele wychowania fizycznego pani Emilia Kurek oraz pan Cezary Stefański.

     Olimpiada została przeprowadzona na podstawie materiałów przygotowanych przez kadrę pedagogiczną Olimpusa. Była testem wielokrotnego wyboru składającym się z trzydziestu pytań z wiedzy dotyczącej Starożytnych oraz Nowożytnych Igrzysk Olimpijskich, wszelakich dyscyplin sportowych, a także tematyki dotyczącej wychowania fizycznego.

Do każdego pytania podano cztery odpowiedzi, z których żadna, jedna, dwie, trzy lub wszystkie mogły być poprawne. Uczniowie mieli także możliwość wstrzymania się od odpowiedzi na dane pytanie. Testy zawierały pytania o różnej skali trudności, dlatego też wszyscy uczniowie mogli spróbować swoich sił.

     Szczególne  uznania  należą  się  uczniom  Gimnazjum,  gdyż  aż  6  uplasowało kolejno na 7,9,12,13 oraz 14 miejscu i zdobyło dyplom laureata.

Poniżej miejsca naszych uczniów w Olimpiadzie.

Poziom 1 

 • Kamil Kieczka 186 punktów, miejsce 23 Dyplom uznania
 • Kacper Nowak 178 punktów, miejsce 27 Dyplom uznania
 • Krystian Marcinkowski 172 punktów, miejsce 30 Dyplom uznania
 • Braian Cichorek 170 punktów, miejsce 31 Dyplom uznania
 • Kamil Zawadzki 168 punktów, miejsce 32 Dyplom uznania
 • Karol Oleksy 168 punktów, miejsce 32 Dyplom uznania
 • Patryk Zawiślak 158 punktów, miejsce 37 Dyplom uznania
 • Dawid Gajdarenko 156 punktów, miejsce 38 Dyplom uznania
 • Bartłomiej Sztura 154 punktów, miejsce 39 Dyplom uznania
 • Mariusz Gruszczyński 150 punktów, miejsce 41 Dyplom uznania

Poziom 2 

 • Michał Szczerbiak 206 punktów, miejsce 7 Dyplom laureata
 • Mateusz Marcinkowski 202 punktów, miejsce 9 Dyplom laureata
 • Przemysław Romański 196 punktów, miejsce 12 Dyplom laureata
 • Filip Jeżak 196 punktów, miejsce 12 Dyplom laureata
 • Adam Kraska 194 punktów, miejsce 13 Dyplom laureata
 • Jakub Krzak 192 punktów, miejsce 14 Dyplom laureata
 • Aleksandra Wiśniewska 188 punktów, miejsce 16 Dyplom uznania
 • Oskar Piętka 182 punktów, miejsce 19 Dyplom uznania
 • Dawid Majewski 170 punktów, miejsce 25 Dyplom uznania
 • Michał Nadolny 160 punktów, miejsce 30 Dyplom uznania