Zespół muzyczny “AD – HOC” – socjoterapia poprzez muzykę

    W tym roku szkolnym rozpoczął swoją działalność zespół muzyczny „AD HOC”, którego domeną przewodnią jest czerpanie pozytywnych emocji ze śpiewu.

     Muzyka jest nieodłączną częścią naszego indywidualnego i społecznego życia od tysiącleci. Śpiew jest sposobem na nawiązywanie więzi społecznych, umilenie sobie czasu, wywoływanie określonego stanu ducha. Muzyka może kołysać do snu lub zagrzewać do walki, rozweselać lub relaksować, ułatwiać komunikację z innymi ludźmi i pomagać w otwieraniu własnego wnętrza. Młodzież uczy się pełniej wyrazić siebie – przy pomocy dźwięku i nie tylko. Nasz zespół to kwartet dziewcząt, do którego należą:

–  Kinga Woźniesińska

–  Dagmara Nowak

–  Weronika Banach

–  Angelika Piekacz

     Dziewczęta odznaczają się doskonałym słuchem muzycznym i wyczuciem rytmu, są wrażliwe na jakość dźwięku. Razem stanowią pełne spektrum gam muzycznych, co pozwala na wyrażenie szerokiego wachlarzu emocji za pomocą dźwięku. Zespół czerpie przede wszystkim nieograniczoną radość ze wspólnego śpiewania.

     Zespół prowadzi P. Mariusz Chwedczuk, który tworzy akompaniament na pianinie cyfrowym. Obecnie zespół przygotowuje się do konkursu piosenki świątecznej organizowanej przez MOS nr 6 w Warszawie.