Międzynarodowy Przełajowy Bieg Ireny Szewińskiej

    Uczniowie naszej szkoły dnia 27 kwietnia 2016 roku brali udział w międzynarodowych biegach Ireny Szewińskiej, które odbywały się już po raz trzynasty na Pułtuskim rynku. Organizatorami jak co roku tradycyjnie byli : Zespół Szkół nr 4 z klasami sportowymi w Pułtusku oraz Irena Szewińska – Członek MKOL i Wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Burmistrz Miasta Pułtusk i MKS Pułtusk.

    O godzinie 8.00 nasi uczniowie wraz z Gimnazjum w Wołominie pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego  Emilii Kurek oraz Natalii Grabowskiej udali się autokarem na miejsce zawodów.

    Głównym celem zawodów było propagowanie zdrowego stylu życia wśród młodzieży, poszerzenie wiedzy z zakresu promocji zdrowia, popularyzacja biegania oraz aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży szkolnej, jak również popularyzacja idei olimpijskiej oraz spotkania z olimpijczykami, a także włączenie do sportu masowego dzieci i młodzież niepełnosprawną

    O godzinie 11.00 nastąpiło oficjalne otwarcie zawodów. Przywitanie uczestników oraz podanie szczegółowego harmonogramu imprezy. Biegi odbyły się na następujących dystansach : 

  • dziewczęta – rocznik 2007 i młodsze – 300m. – trasa główna
  • chłopcy – rocznik 2007 i młodsi – 500m. – trasa główna
  • dziewczęta – rocznik 2005 – 2006 – 700m. – trasa główna
  • chłopcy – rocznik 2005 – 2006 – 900m. – trasa główna + pętla 200m
  • dziewczęta – rocznik 2003-2004 – 900m. – trasa główna + pętla 200m
  • chłopcy – rocznik 2003- 2004 -1100m. – trasa główna + pętla 400m
  • dziewczęta – rocznik 2002 -1100m. – trasa główna + pętla 400m
  • chłopcy – rocznik 2002 -1400m. – trasa główna + pętla 700m
  • dziewczęta-rocznik 2000-2001 -1400m.- trasa główna + pętla 700m
  • chłopcy – rocznik 2000-2001 -2000m.-trasa główna + pętla 1300m

Biegi rozegrane będą również w kategorii osób niepełnosprawnych (integracyjnie z zawodnikami pełnosprawnymi): – dziewczęta (niepełnosprawność intelektualna umiarkowana) – rocznik 2000 i młodsze – 300 m – chłopcy (niepełnosprawność intelektualna umiarkowana) – rocznik 2000 i młodsi – 300 m – dziewczęta (niepełnosprawność intelektualna lekka) – rocznik 2003 i młodsze – 500 m – chłopcy (niepełnosprawność intelektualna lekka) – rocznik 2003 i młodsi – 700 m

    Naszą szkołę reprezentowało 8 uczniów. Z klasy VIA: Wojciech Pawłowski, Hubert Mróz, Mariusz Blecharczyk, VIB Przemysław Iwański, IV/V klasa: Alan Krysiński, Kacper Talarek, Patryk Latek, Wadim Ignaczak.

    Uczniowie startowali w biegach na dystansach 900m, 1100m. Najlepsze miejsce zajął Alan Krysiński który był 13 w swojej kategorii na ponad 70 zawodników, więc należy uznać to za bardzo dobry wynik. W połowie stawki uplasowali się Wojciech Pawłowski, Kacper Talarek oraz Patryk Latek.

    Wszystkim naszym uczniom należą się ogromne brawa za walkę do samego końca o jak najlepszy wynik jak również godne reprezentowanie naszej szkoły. Dla wszystkich naszych podopiecznych był to bardzo ważny sprawdzian nie tylko sprawdzenia swojej wytrzymałości biegowej jak i również przezwyciężenie swoich swoich słabości szczególnie, że startowali w bardzo złych warunkach atmosferycznych ponieważ przez cały okres zawodów padał deszcz.

     Ok. godziny 13.00 nastąpiło uroczyste zakończenie zawodów i dekoracja zawodników. Pomimo, że naszym uczniom nie udało się zdobyć miejsc medalowych to każdy był zadowolony ze swojego wyniku i dumny, że udało mu się dobiec do mety. Na pewno też na długo pozostanie w pamięci spotkanie z siedmiokrotną medalistką Igrzysk Olimpijskich, oraz członkinią MKOL Panią Ireną Szewińską, której mogli uścisnąć dłoń oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

     O godzinie 13.30 cała grupa przebrana już w ciepłe ubrania oraz ogrzana herbatą którą przygotował organizator ruszyła z uśmiechem na ustach w kierunku swoich internatów.