Wyjście na kręgle

    Dnia 17 września po wcześniejszym załatwieniu spraw formalnych,  postanowiliśmy wybrać się  na kręgle do „Kręgielni SASKA”. To profesjonalna kręgielnia przystosowana zarówno do gry rekreacyjnej jak również do przeprowadzania profesjonalnych zawodów.

     Wycieczka rozpoczęła się  o godz. 14.00  nasi podopieczni z wychowawcami Angelika Lipke, Marcinem Turowskim, Adamem Skowyrą i Maciejem Gostomskim  udali się autokarem szkolnym do Warszawy, na teren obiektu kręgielni.

Głównym celem i założeniem wycieczki było poznanie nowej, dotychczas nieznanej większości wychowanków, alternatywnej formy spędzania czasu wolnego.  Gra w kręgle  uczy dyscypliny oraz koncentracji. Wychowankowie mogli nauczyć się zasad gry opartych na uczciwej rywalizację, oraz o rozwój umiejętności związanych  z osiąganiem celu.

Nasi wychowankowie mieli do dyspozycji kilka torów dzięki czemu mogli zmierzyć się między sobą i poczuć nutkę zdrowej rywalizacji. Niektórzy z podopiecznych mogą pochwalić się satysfakcjonującymi wynikami dzięki czemu wzmocnili swoje poczucie wartości i  zaszczepili w sobie chęć powrotu na kręgielnię i kontynuację rywalizacji w tej dyscyplinie sportowej w przyszłości.

     Wycieczkę  zakończyliśmy o godzinie 17.30. w drodze powrotnej wszyscy byli podekscytowani i wymieniali się przeżyciami  i refleksjami związanymi z wyjściem.

     O godzinie 19.00 zmęczeni, ale pełni wrażeń i w doskonałych nastrojach powróciliśmy do internatu w Ludwinowie.