Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Zielonce

 W czwartek 25 czerwca 2021 r. o godz. 14.00 w Niepublicznej Szkole Podstawowej  w Zielonce rozpoczęła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2020/2021. Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie sztandaru Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii im. kpt. Jerzego Bartnika w Zielonce, przez poczet sztandarowy uczniów z klas ósmych.

 

 

    Justyna Siek przywitała: Dyrektora MOS Zielonka dyrekcję, wychowawców, nauczycieli, wszystkich pracowników szkoły i internatów MOS Zielonka oraz uczniów NSP w Zielonce. Szczególnie serdecznie witani byli uczniowie klas ósmych, dla których to spotkanie było ostatnią uroczystością w naszej szkole.

     Przekazanie sztandaru Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Zielonce im. kpt. Jerzego Bartnika, przez uczniów klas ósmych klasom młodszym odbyło się bardzo uroczyście. Chorąży Dominik Meller pochylił sztandar, a przedstawicielka klas ósmych Justyna Siek powiedziała: „My tegoroczni absolwenci Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Zielonce przekazujemy wam sztandar Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii im. kpt. Jerzego Bartnika w Zielonce. Niech będzie on dla was zawsze symbolem ideałów ku, którym dążył nasz Patron  kpt. Jerzy Bartnik „Magik” i wzorem rzetelnej pracy dla: dobra szkoły, ośrodka socjoterapii, społeczeństwa i ojczyzny”.

Chorąży Mikołaj Wojciechowski przyklęknął na prawe kolano, chwycił prawą ręką sztandar, pocałował go, a następnie wstał i przejął sztandar.

Uczennica Sandra Zabrodzka w imieniu uczennic i uczniów klas młodszych odczytała tekst ślubowania: ”W imieniu szkolnej społeczności przyjmujemy sztandar i zapewniamy, że będziemy go wysoko nieść, szanować i uczynimy wszystko, aby wyrastać na prawych obywateli naszej ojczyzny”.

Następnie nastąpiło odśpiewanie przez całą społeczność szkolną ,,Mazurka Dąbrowskiego”, podczas którego Chorąży pochylał sztandar.

Przedstawicielki oddziałów: VIII a, VIII b i VIII c – Eliza Rogacka, Katarzyna Borkowska, Justyna Siek – złożyły uroczystą przysięgę w imieniu wszystkich tegorocznych abiturientów Niepublicznej Szkoły Podstawowej: „My, absolwenci Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Zielonce, składamy przed wszystkimi tu obecnymi uroczyste przyrzeczenie: zdobytą wiedzę i umiejętności jak najlepiej wykorzystywać w dalszym życiu, zawsze pracować sumiennie i uczciwie, szanować ludzi i pomagać im w potrzebie, godnie reprezentować naszą szkołę i dobre jej imię, dbać o własny rozwój, by osiągnąć postawione sobie cele, aktywnie uczestniczyć w życiu kraju, kierować się w życiu słowami: Bóg, Honor, Ojczyzna, wszystkie siły i entuzjazm wykorzystać dla dobra Rzeczpospolitej Polskiej. Przyrzekamy!”

Przysięgę od uczniów przyjmował Dyrektor NSP. Dyrekcja w swoim wystąpieniu podkreśliła ogromną wagę wychowania oraz wykształcenia.

Przedstawicielka młodzieży z VIII klas Katarzyna Borkowska podsumowała:

„Drodzy Nauczyciele, byliście z nami zawsze, na dobre i na złe. Z wami czuliśmy się bezpiecznie. Uczyliście nas rozróżniać to co dobre, a co złe. Staraliście się wpajać nam wiedzę o życiu i świecie. Kształtowaliście w nas właściwe postawy moralne. Wpajaliście tolerancję, szacunek do tradycji, poczucie odpowiedzialności za nas samych i za innych. Przekazaliście mnóstwo wiedzy. Jakże mamy okazać wam swą wdzięczność za to, co dla nas zrobiliście? Trudno jest to wyrazić słowami. Na pewno pozostaniecie w naszej pamięci na zawsze wszyscy.”

Wręczenia nagrody dla Absolwenta roku oraz nagród za rok szkolny 2020/2021.

     Wręczenia nagród dokonali wychowawcy oddziałów VIII a, VIII b, VIII c: Pani Dorota Borówko, Pan Piotr Dębniak i Pani Presila Grzymek oraz Dyrektorzy. Najlepszym absolwentem roku  szkolnego 2020/2021 została  Katarzyna  Borkowska z VIII b, która jako nagrodę otrzymała tablet. Uzyskała średnią 4.11 w klasyfikacji końcowej. Za co otrzymała Nagrodę Dyrektora i List gratulacyjny dla mamy. Nagrody książkowe za dobrą postawę ucznia otrzymali: Brajan Parzych VIII b i Weronika Ochnik z VIII b. Po czym nastąpiło wręczenie świadectw ósmoklasistom.

    Jakub Tajmajer z V b otrzymał w nagrodę hulajnogę za najwyższą średnią  w szkole. Nagrodę za naukę dla najlepszych w klasie otrzymali: Bartosz Mazur z IV a, Ewelina Krukowska z V a, Jakub Tajmajer z V b, Fabian Przydatek z VI a,  Maciej Mamcarz z VI b, Maciej Kruk z VII a, Dominik Samsel z VII b, Daniel Wójcik z VIII a, Katarzyna Borkowska z VIII b i Justyna Siek z VIII c. Dyplomy i nagrody książkowe za najwyższą frekwencję otrzymali: Maciej Kruk, Marcel Ogrodowski, Oliwio Przydatek, Krzysztof Kielak.

     Pod koniec uroczystości zakończenia roku szkolnego uczennica Justyna Siek stwierdziła: „Drodzy uczniowie! Czas się pożegnać. Mamy nadzieję, że nie zapomnicie o naszej szkole. Nie mówimy „Żegnajcie! ”.Mówimy ,,Do widzenia !” Dziękując za przybycie, żegnamy naszych gości, wychowawców i uczniów.”

Pan Dyrektor w paru słowach podziękował organizatorom uroczystości zakończenia roku szkolnego: Panu Pawłowi Gajzlerowi za przygotowanie i koordynację programu uroczystości zakończenia roku szkolnego 2020/2021, przygotowanie i przeszkolenie dwóch pocztów sztandarowych, Pani Adriannie Świerszcz za przygotowanie dekoracji, Panu Mariuszowi Chwedczukowi za oprawę muzyczną i nagłośnienie, Panu Markowi Borowskiemu za ustawienie krzeseł i foto-relację z uroczystości, Pani Darii Sadowskiej za ustawienia krzeseł i przygotowanie: nagród, dyplomów i świadectw.