Bóg się rodzi.. – jasełka 2019

     Boże Narodzenie to szczególny czas, gdy niebo łączy się z ziemią. Bóg się rodzi, moc truchleje. Zapominamy wtedy o wszystkim, co złe, wybaczamy urazy, darujemy przewinienia. Łamiemy się opłatkiem i mówimy, że jesteśmy dla siebie ważni. W związku z tym 18 grudnia 2019 r. w naszej placówce odbyło się spotkanie wigilijne. Swoją obecnością uroczystość uświetniła dyrekcja ośrodka i szkoły oraz przedstawiciel organu prowadzącego Pan Jacek Pac.

   Na początku głos zabrała Pani Wicedyrektor. Następnie uczniowie naszej szkoły w jasełkach przypomnieli wszystkim biblijne wydarzenia  związane z narodzeniem Pana Jezusa w Betlejem. Znowu mogliśmy przeżyć historię Maryi i Józefa, którzy, szukając bezskutecznie schronienia,  zdecydowali się przenocować w stajni. Jednak to do nich i do małego Jezusa przybyli trzej magowie i złożyli pokłon dziecinie narodzonej w żłóbku. Całość przedstawienia przeplatana była kolędami.

     Po odtworzeniu biblijnych wydarzeń sprzed dwóch tysięcy lat życzenia całej społeczności naszej placówki złożył dyrektor szkoły. Uczniowie wręczyli gościom własnoręcznie zrobione choinki, a wszystkim nauczycielom, wychowawcom internatu  i rodzicom kartki świąteczne z życzeniami. Następnie dzieliliśmy  się opłatkiem. Wszyscy poczuliśmy atmosferę zbliżających się świąt i życzyliśmy sobie, by były one prawdziwym duchowym przeżyciem oraz spełnieniem nieustannego dążenia człowieka do szczęścia.