Bal gimnazjalny 2019

    8 maja 2019 roku o godzinie szesnastej rozpoczął się w naszej szkole bal gimnazjalny oraz bal ósmych klas. Jego organizacją zajęli się wychowawcy oddziałów trzecich gimnazjum, wychowawcy oddziałów ósmych szkoły podstawowej oraz dyrekcja. Pani Emilia Kurek i pan Cezary Stefański przygotowali młodzież do zatańczenia poloneza.

Na uroczystości pojawili się: Dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Zielonce, pani Ewa Bartnik, żona kapitana Jerzego Bartnika – patrona naszej placówki, pan pułkownik Henryk Ratyna, nauczyciele, wychowawcy internatu, rodzice oraz dziewczęta z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego nr 2 w  Warszawie wraz z wychowawczyniami.

     Na początku głos zabrali: pan Dyrektor MOS w Zielonce, oraz Dyrektor Gimnazjum w Zielonce i Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Zielonce. Przywitali wszystkich przybyłych na dzisiejszą uroczystość. Następnie kilka słów do zebranych skierowali: Karol Oleksy, przewodniczący  samorządu szkolnego,  pan Dominik Broda, opiekun samorządu, pani Ewa Bartnik i pan Henryk Ratyna.

   Po przemówieniach, aby tradycji stało się zadość, uczniowie zatańczyli poloneza. Na parkiecie prezentowali się doskonale. Po  części oficjalnej mogli spokojnie, z uśmiechem na twarzach, rozpocząć zabawę, której nie było końca. Wszyscy  świetnie się bawili do późnych godzin wieczornych. Nie brakowało tańców, zabaw, konkursów, śmiechów i żartów. Wybrano króla i królową balu. Ten dzień na pewno będziemy bardzo długo pamiętać.