Wolontariat na rzecz niepełnosprawnych dzieci

     Od roku szkolnego 2014/2015 powstała w naszym internacie grupa wolontariuszy, których zadaniem jest pomoc dzieciom niepełnosprawnym. Swoje działania wychowanki rozpoczęły od  udziału w Pikniku Rodzinnym poświęconym niepełnosprawnym ze Stowarzyszenia „Kubuś”. Następnie zaplanowaliśmy wycieczkę rowerową, by w efekcie po 12 km dotrzeć do gospodarstwa agroturystycznego pod wdzięczną nazwą „Julianówka”.

     Jak okazało się na miejscu nasze wychowanki bardzo szybko zaaklimatyzowały się w nowej sytuacji oraz w roli opiekunów osób niepełnosprawnych. Poza pomocą i opieką nad nimi, miały także przyjemność uczestniczyć w licznych atrakcjach, takich jak wyrabianie sera oraz wiejskiego masła. Ponadto strzelały z łuku, prały na tarze i jeździły wozem konnym.

     Kolejnym celem w naszej działalności, jak poinformowała nas nasza opiekunka Pani Marta Miąskiewicz, była zorganizowana 19.09.2014r. weekendowa opieka nad dziećmi z przedszkola integracyjnego w Siedlcach, które także sprawiły nam wiele radości. Zabawa z takimi maluchami – chusta Klanzy, przejażdżka na kucyku i zabawy integracyjne były dla nas nie lada wyzwaniem.

     Wszystkie te działania pokazały nam, że jesteśmy w stanie odpowiadać za innych oraz uwydatniły naszą  gotowość do następnych akcji charytatywnych na rzecz dzieci i młodzieży.