XXIV Ogólnopolskie Spotkania Małych Form Teatralnych

      Po raz pierwszy grupa wychowanek i wychowanków z naszej placówki w dniach 10-12.04.2014 zaprezentowała się podczas XXIV Ogólnopolskich Spotkań Małych Form Teatralnych, gdzie w tym roku było 8 zespołów z całej Polski. Pomimo debiutu, jedynego zresztą na „małej scenie”, wrażeniom nie było końca. Trzy dni spędzone pod znakiem teatru w MOW przy ul. Strażackiej minęły niespodziewanie szybko. Każdy z zespołów przedstawiał dwa spektakle: obowiązkowe, stanowiące własną interpretację utworu K. Jerzykowskiej „Wielkie Halo!” (inspirowanego twórczością J. Tuwima) oraz przedstawienie dowolne.

     Nie tylko własne próby teatralne, ale wyjścia do warszawskich teatrów, i tak np. wyjście do Teatru Powszechnego na spektakl „Sebastian X”, po którym mieliśmy przyjemność rozmawiania z moderatorami ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, ponadto w klubie 1500m2 zobaczyliśmy „Dwoje na huśtawce” oraz monodram w wykonaniu Zachariasza Muszyńskiego „Listy do Skręcipitki”. Ostatniego dnia niesamowite wrażenie zrobiło na nas „Wyjowisko” w wykonaniu Teatru „Pijana Sypialnia”. W międzyczasie uczestniczyliśmy także w warsztatach: literackich „Róbcie to, co kochacie i kochajcie to, czym się zajmujecie”, „Relaks dźwiękiem – misy i gongi”, makijażu teatralnego. Drugiego dnia zwieńczeniem wieczoru była integracja, gdzie wspólnym śpiewom nie było końca, każdy z zespołów mógł się zaprezentować i pokazać co potrafi, w ciągu tych kilku dni każdy mógł być artystą.

     Na zakończenie nasz zespół otrzymał wyróżnienie za debiut, pamiątkowe kubki, dyplomy, książki i inne upominki. Był także tort, ale to nie koniec, nasi wychowankowie również otrzymali wyróżnienia za kreacje aktorskie w prezentowanych przedstawieniach: Ł. Kulesza za rolę narratora w „Wielkim halo!”, M. Kałmuczak za rolę strażaka w przedstawieniu dowolnym oraz A. Jagodziński za kreacje aktorskie w „Wielkim halo” i w przedstawieniu dowolnym. Pełni pozytywnych wrażeń, nowych doświadczeń, znajomości oraz wiedzy związanej z teatrem wróciliśmy do codzienności.